Membri

Membri de onoare

Înaltpreasfinţitul Părinte Andrei Andreicuţ, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului

Kovács Gergely, arhiepiscop romano-catolic de Alba Iulia

Virgil Bercea, episcop greco-catolic de Oradea

Kató Béla, episcop al eparhiei reformate a Ardealului

Membri din Universitatea Babeș-Bolyai

Stelian Tofană (Facultatea de Teologie Ortodoxă)
steliantofana@gmail.com

Lészai Lehel (Facultatea de Teologie Reformată) - director executiv
lehel.leszai@ubbcluj.ro

Marius Furtună (Facultatea de Teologie Greco-Catolică) - director adjunct
gmfrt@yahoo.it

Korinna Zamfir (Facultatea de Teologie Romano-Catolică)
kori_zamfir@yahoo.com

Călin Daniel Pațulea (Facultatea de Teologie Greco-Catolică)
danielpatulea@yahoo.it

Ioan Chirilă (Facultatea de Teologie Ortodoxă)
ioanchirila62@gmail.com

Ladislau Gyémánt (Institutul de Studii Iudaice Moshe Carmilly)
gyemant@zortec.ro

Sorin Marțian (Facultatea de Teologie Greco-Catolică)
msorin13@yahoo.fr

Alți membri din România

Constantin Oancea (Facultatea de Teologie Ortodoxă Sibiu)
oancea@gmx.de

Hans Klein (Institutul Teologic Luteran Sibiu)
hansheideklein@gmail.com

Vasile Mihoc (Facultatea de Teologie Ortodoxă Sibiu)
vmihoc@gmail.com

Zsolt Geréb (Institutul Teologic Protestant Cluj)
zsgereb@proteo.cj.edu.ro

Zoltán Oláh (Institutul Teologic Romano-Catolic Alba-Iulia)
ozoli@sis.uab.ro

Petre Semen (Facultatea de Teologie Ortodoxă Iași)
psemen@yahoo.com

Marius Cruceru (Universitatea Emanuel, Oradea)
marius.cruceru@emanuel.ro

Botica Dan Aurelian (Universitatea Emanuel, Oradea)
dan.botica@emanuel.ro

Membri internaționali

Walter Dietrich (University of Bern, Theological Faculty)
walter.dietrich@theol.unibe.ch

Erik Eynikel (University of Regensburg, Faculty of Catholic Theology)
erik.eynikel@theologie.uni-regensburg.de

Ulrich Luz (Christkatholische und Evangelische Theologische Fakultät Bern)

Joseph Verheyden (Katholieke Universiteit Leuven)
jos.verheyden@theo.kuleuven.ac.be

Péter Balla (Reformed Theology Budapest)
balla.peter@kre.hu

Dănuț Mănăstireanu, Membru al Bordului Inițiativei Ortodoxe Lausanne (loimission.net)
danutm@gmail.com

Secretar

Marczinkó Hilda
marczinkohilda@yahoo.com